Niedziela w Ostrawie

  Cześć wszystkim!


  W ubiegłą niedzielę powtórnie odwiedziłam Czechy, tym razem Ostrawę. Wspólnie z rodzicami i siostrą naszym głównym celem wycieczki było odwiedzenie zoo.
Na miejsce dotarliśmy w porze obiadowej ,więc musieliśmy szybko znaleźć miejsce ze smacznym jedzeniem. Udaliśmy się na zapoznawczy spacer po rynku mając nadzieję, że znajdziemy po drodze jakąś dobrą restaurację.


     Naszą uwagę zwróciła „Pizzeria & Restaurant Lion”:
   Dla siebie wybrałam pizzę caprese, która wyglądała genialnie i była równie smaczna:


  Po udanym posiłku byliśmy gotowi na zwiedzanie ogrodu zoologicznego!


   Zoo Ostrava usytuowane jest w południowo-wschodniej części Ostrawy. Głównym celem ogrodu jest ratowanie ginących gatunków, zoo uczestniczy w wielu europejskich programach ochrony. Ogród od kwietnia do sierpnia otwarty jest w godzinach 9:00- 19:00. 


Bilet dla osoby dorosłej w okresie letnim kosztuje 110CZK, a dzieci od 3 do 15 lat płacą 80CZK (100CZK to aktualnie ok. 16zł).
   
    A tutaj uwieczniłam dla Was chwile z pobytu w zoo oraz niektóre gatunki zwierząt, które można tu spotkać:

Flaming Czerwonak


\
 Koza domowa
Świnka morska

Panda mała


Nilgau indyjski
Lew azjatycki

Ryś
Kot rdzawy

Lampart lankijski
Emu zwyczajne

 
Słoń indyjski
Hipopotam nilowy
 Wielbłąd dwugarbny


Miękkoskórek dwupazurzasty

Chelodyna
Żółw śródziemnomorski
     Po wizycie w zoo śmiało mogę powiedzieć, że to piękne miejsce. Teren obiektu jest naprawdę duży, pełen drzew. Wszystkie pawilony tematyczne naprawdę interesujące i fajnie zaprojektowane. W każdym budynku była toaleta, więc nie było problemu z szukaniem. Po całym obiekcie kursowała kolejka widoczna na zdjęciu wyżej. Koszt takiej przejażdżki to 30CZK. Serdecznie polecam Wam ogród zoologiczny Ostrava. W zeszłe wakacje odwiedziłam z chłopakiem nasze przepiękne zoo wrocławskie, a po wizycie tutaj byłam również usatysfakcjonowana i bardzo pozytywnie zaskoczona.

Niedzielny outfit:
Koszulka: NEW LOOK
Jeansy: TALLY WEiJL
Ramoneska: MOHITO
Mokasyny: F&F
Torebka: NEW LOOK

   Klaudia Tarka @klatex 🙂


Previous

Plażowanie w Rusinowie

Next

Spacer po pustyni


Warning: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klatex2/domains/klatex.pl/public_html/wp-content/themes/lovecraft/comments.php on line 15
1
Warning: Use of undefined constant comment - assumed 'comment' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klatex2/domains/klatex.pl/public_html/wp-content/themes/lovecraft/comments.php on line 16
Comment

  1. Anonimowy

    Kawia domowa, dawniej świnka morska – gatunek udomowionego gryzonia z rodziny kawiowatych . Sprowadzona do Europy, została udomowiona i szybko się rozpowszechniła w hodowlach jako zwierzę domowe, a także laboratoryjne. nie wiedziałem że można je zbaczyc w Czehach ! Zazdroszcze. Pzdrawiam.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén