Cześć!

Dzisiejszy wpis w pełni poświeciłam pędzlom. Skupiłam uwagę na sposobach przechowywania i czyszczenia ich. Jeśli jesteś zainteresowana to zapraszam niżej!

Pędzle to wierni przyjaciele dziewczyn i kobiet malujących się na co dzień!
Z tego powodu postanowiłam nieco uświadomić część z Was jak bardzo ważne jest przechowywanie i pielęgnacja naszych pędzli. Wyżej widnieją moi ulubieńcy, o których dbam jak najlepiej potrafię!

PRZECHOWYWANIE:

Ogólnym błędem, który popełnia wiele z Nas jest trzymanie pędzli w łazience! Ciepło i wilgoć bardzo im szkodzi, ponieważ powoduje szybki rozwój bakterii. Powinny być one przechowywane w suchym miejscu, warto też zabezpieczyć je przed osiadaniem kurzu. Świetnie może posłużyć Ci do tego takie etui:

Etui na pędzle Make Up For Ever

CZYSZCZENIE:

Niemycie pędzli możemy porównać do niemycia zębów. Pędzle mają bezpośredni kontakt z twarzą. Nie tylko aplikują produkt, ale też zdejmują z niej zanieczyszczenia, bakterie czy sebum. Jeżeli używasz ich codziennie myj pędzle płynem przeznaczonym do tej czynności np.: Płyn do czyszczenia pędzli Sephora , a raz w tygodniu pierz je! Możesz robić to przy pomocy szampony dla dzieci: Płyn Johnson’s Baby. Pędzle to włosie, które trzeba porządnie oczyszczać jak nasze włosy na głowie.


Uprane pędzle susz ułożone na płasko, najlepiej na ręczniku papierowym w przewiewnym miejscu (NIE na kaloryferze czy na słońcu):

Polecam korzystać z tych rad, dzięki odpowiedniemu dbaniu o pędzle możecie znacznie poprawić  stan swojej skóry! Kiedy pędzle przestaną być siedliskiem bakterii, nie będą one rozsiewały ich po całej buzi!

Udanych makijaży!

ZOBACZ TEŻ:

Zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce
Charakterystyka i pielęgnacja skóry tłustej
jak dbać o pędzle, pedzle sposoby przechowywania, wszystko o pedzlach
jak czyścić pędzle, gdzie przechowywać pędzle  
             Klaudia Tarka @klatex 🙂